Search
Search Menu

U nas zrobisz test na COVID-19 z tłumaczeniem

Jeżeli wybieracie się za granicę i musicie wykonać test w kierunku COVID-19 – możecie to zrobić u nas. Zarówno w Ośrodku w Brzostku jak i w Smarżowej wykonujemy test antygenowy z możliwością przetłumaczenia wyniku na język angielskim lub niemiecki.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna:
– 14 683 04 72
– 14 680 50 80
– 602 406 648

Zapraszamy!

Złóż deklaracje wyboru lekarza POZ bez wychodzenia z domu

W naszym Ośrodku w Brzostku oraz w Smarżowej przyjmuje kilkunastu lekarzy, którzy każdego dnia dbają o zdrowie mieszkańców naszej gminy. Jeżeli chcesz aby któryś ze specjalistów objął stałą opieką Twoje maleństwo lub całą rodzine – wystarczy, że złożysz deklarację wyboru lekarza POZ. Teraz możesz to zrobić bez wychodzenia z domu. W kilku krokach podpowiadamy jak to zrobić. 

– Deklarację wyboru lekarza POZ znajdziesz tutaj.
– Wydrukuj załączony plik PDF, a następnie wypełnij go i podpisz. 
– Zrób skan dokumentu, a następnie wyślij skan mailem na adres – pacjentzoz@interia.pl
– Deklaracja będzie aktywna po otrzymaniu informacji zwrotnej. 
– Deklarację możesz też złożyć za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta. 

Wizyty są bezpłatne – w ramach kontraktu z NFZ.

Zadbaj o uśmiech dziecka

Polska jest jednym z krajów o najwyższym występowaniu próchnicy wśród dzieci w Europie. Stan higieny jamy ustnej polskich dzieci jest bardzo zły i pogarsza się z wiekiem. Jak wynika z badań epidemiologicznych Ministra Zdrowia, próchnicę ma 40% dzieci w wieku do 6 lat i aż 80% dzieci w wieku do 12 lat.. 
Czytaj więcej

Teleporady – to proste!

Nie musisz zgłaszać się na wizytę do ośrodka aby skonsultować się ze swoim lekarzem. Możesz skorzystać z teleporady! Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz nie tylko porozmawiać z lekarzem o swoim stanie zdrowia i uzyskać konkretne zalecenia, ale otrzymasz również e-receptę, e-zwolnienie oraz e-skierowanie. Jeśli po telefonicznym wywiadzie okaże się, że potrzebujesz konkretnej pomocy, lekarz zasugeruje wizytę w placówce, a my umówimy bezpieczny dla Ciebie termin! Godziny teleporad ustalane są indywidualnie, a porady są oczywiście bezpłatne.

Pandemia Covid-19: ważne zasady

Szanowni Pacjenci! W naszym regionie zwiększa się ilość zachorowań na COVID-19. Z myślą o zdrowiu nas wszystkich przypominamy o najważniejszych zasadach:

 • Jeżeli masz wysoką gorączkę i objawy takie jak: kaszel, duszności, problem z oddychaniem – zadzwoń do nas. Telefonicznie wskażemy Ci drogę dalszego postępowania. Zostań w domu – nie idź do przychodni ani na Szpitalny Oddział Ratunkowy.
 • Dystans społeczny i ograniczenie kontaktów to największy oręż w walce z wirusem. Dlatego pamiętaj o tym, aby na wizyty rejestrować się tylko i wyłącznie telefonicznie. Bądź cierpliwy gdy nasz personel będzie przeprowadzać wywiad epidemiologiczny – to konieczność. Robimy to z myślą o Waszym bezpieczeństwie.
 • Jeżeli źle się czujesz i potrzebujesz konsultacji lekarskiej – zadzwoń do nas. Na początku lekarz porozmawia z Tobą telefonicznie. Uzyskasz konkretne zalecenia, a jeżeli będziesz potrzebować leków, lekarz wystawi e-receptę. Jeżeli po telefonicznym wywiadzie okaże się, że potrzebujesz konkretnej pomocy, lekarz zasugeruje wizytę w placówce, a my umówimy bezpieczny dla Ciebie termin.
 • Zgłaszając się na wizytę – przestrzegaj wyznaczonych terminów i godzin. Pozostańmy w kontakcie – odbieraj od nas telefon.
 • Jeżeli nie będziesz mógł skorzystać z wizyty – poinformuj nas o tym dzwoniąc odpowiednio wcześniej na rejestrację.
 • Wiemy, że obecność bliskiej osoby podczas wizyty u lekarza jest dla Ciebie ważna, ale w obecnej sytuacji bardzo prosimy – zgłaszaj się na wizyty bez osoby towarzyszącej.
 • Wchodząc i wychodząc z naszego ośrodka pamiętaj o dezynfekcji rąk.
 • Ty chronisz nas – my chronimy Ciebie. Pamiętaj, że na terenie ośrodka jest obowiązek zasłaniania nosa i ust.
 • Czekając na wizytę zachowaj 1,5 metrową odległość od innych pacjentów.

  Wasze zdrowie i bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze.